Urodzenie dziecka to spektakularny okres w życiu rodziców, który obfituje w mnóstwo radości, niemniej jednak i stresu. Większa część osób, już przed narodzeniem się dziecka mebluje pokój, w szczególności w trakcie trzeciego trymestru, jakkolwiek są również tacy, którzy wierzą w zabobony, że nie powinno się kupować mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie ważne, jakim rodzajem rodzica jesteś, istotne abyś tak wyposażył pokój dziecięcy, aby był on komfortowy oraz bezpieczny.

Niemowlak większość czas przesypia, ponieważ naturalnie spanie pobudza jego rozwój w rozległej mierze. Trzeba wskutek tego zadbać, żeby dziecko bez trudu usypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak wykazują badania, dzieciaczki, jakie prawidłowiej śpią, prędzej się kształtują. Skutkiem tego serduszkiem pomieszczenia dziecinnego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje ogromny wybór tego typu produktów, powinno się skusić się na wzornik, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz sporządzony jest z nietoksycznych półproduktów, które na domiar tego nie uczulają. Zasadniczy jest także materac, w tym miejscu nie można szczędzić, kupując np. z drugiej ręki, gdyż zgodnie z opiniami badaczy dzieci śpiące na starych i przestarzałych materacach nagminniej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Wobec tego najlepiej wybrać model materaca, który zapobiega uduszeniu się nawet w sytuacji, gdy maleństwo obróci się na brzuszek. Wszystkie mamy pragną, aby i dzieciaki miały jak najprzyjemniejszy sen, stad kupują co niemiara poduszek, kocyków oraz pościeli do łóżeczka, a to nie potrzebne. Dziecko powinno spać jedynie na materacyku, bez bezużytecznych dodatków, żeby zapobiec ewentualności uduszenia się.

pomieszczenie dla noworodka powinien posiadać mebelki, powinno się wybrać tworzywa, jakie są przebadane oraz nie posiadają ciętych krawędzi, o które dziecko mogłoby się uderzyć. Pożądane byłoby zdecydować się na meble dedykowane dla niemowlaków, w skład jakich wchodzi komoda oraz komplet półek z głębokimi przegródkami. Nieodłącznym elementem wyposażenia tego pomieszczenia powinien być przewijak, który posiada zapobiegawcze barierki, które uniemożliwiają upadnięciu dziecka w sytuacji, podczas gdy jego rodzicielka dosięga np. po pieluszkę. To raptem koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący jedynie około 200 zł. Należałoby również postarać się o delikatne oświetlenie. W tym miejscu najlepszą opcją są bezpieczne żarówki, jakie posiadają atesty fotobiologiczne i nie niszczą wrażliwego wzroku maluchów. Jako, że pokoik powinien być przede wszystkim funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla rodzicielki, gdzie może przykucnąć i w spokoju i ciszy nakarmić dzieciaczka. Przetestuje się np. fotel uszak, który posiada wielki podgłówek. W tym miejscu bardzo dobrze nabyć wariant z niegłębokim siedzeniem.
W rzeczy samej nie bez znaczenia są także kolory ścian. Nie powinno się kupować mocnych intensywnych kolorów, jakie obciążają wzrok dziecka. Tutaj najpewniejszym rozwiązaniem są klasyczne biele, ecru a także delikatne róże, zielenie i błękity. pokoik dzieciaczka musi być wyposażony też nawilżacz powietrza, szczególnie konieczny jest zimą, gdy ogrzewa się miejsce zamieszkania, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla noworodków nie są jeszcze tak potrzebne, nie można rozmieszczać ich w łóżeczka, jeżeli już decydujemy się na nie musimy zakupić takie modele dedykowane do danego wieku.