Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka w wielu przypadkach nastręcza rodzicielom co niemiara trudności. Gigantyczny asortyment może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej fundamentalne jest, aby zabaweczki przystosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich liczebnością a także wybór zabawek z określonego materiału. Przeważającym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Niewątpliwie niesłabnącą wziętością odznaczają się pluszowe misie w przeróżnych rozmiarach.

Pokój dla dziecka powinien być przystosowany do jego wieku. W dziecinnym pomieszczeniu nie może zabraknąć również funkcjonalnych mebli dla rodziców. Niezbędny będzie kołysany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy komplikacjach z zasypianiem pomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące matki, innymi słowy Whisbear, określany mianem również Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie wytwarza wibracje, które odwzorowują odgłosy zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niezwykle funkcjonalnym uspokajaczem, kiedy maleństwo zaczyna płakać. Zaopatrzone są w sensor, który po dwudziestu minutach intensywnego rezonowania przechodzi w stan czuwania, a kiedy dziecko zaszlocha znów zaczyna szeptać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka oraz pierwsza zabawka, którą maleństwo posiada przy sobie. Podczas gdy dziecko zaczyna już chwytać, poza funkcją zasypiania, jest również perfekcyjny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zamontować go również o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask wracają także rustykalne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu także misie, króliczki, a również sofy będące równocześnie wielgachną zabawką. Zabawki posiadają pospolite, zaokrąglone kształty, z tej przyczyny nadają się również dla niezwykle malutkich dzieci, także noworodków. Nadzwyczajną atrakcją są ubranka dla laleczek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy miś będzie wspaniałym przyjacielem dziecka od pierwszych chwil życia.

Niezwykle popularne, a także rozwijające są stereotypowe niedźwiadki, a także interakcyjne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi liczyć, świergocze piosenki, a także zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i detalicznie je powtarza. Przy świergotaniu oraz mówieniu porusza także buzią, co jest ponadprogramową atrakcją dla dzieciaczków.

Elementem wystroju pokoiku dziecka mogą być również zabawki drewniane. Zrealizowane z bezpiecznego, antyalergicznego półproduktu, cieszą się coraz większą wziętością. W podobny sposób klocki w przeróżnych kształtach, z których można przygotowywać z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko zachwycającymi zabawkami, ale w podobny sposób upiększą pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są także drewniane koniki na resorach, jakimi to bawiły się już prababcie, a prawnukom jednakowo mocno przypadły do gustu.

Dobór zabawek do pokoju dziecka powinien być podyktowany nie tylko przemijającą popularnością, lecz przede wszystkim funkcjonalnością. Najlepiej aby posłużyły dziecku na dłuższy czas.