Małe dziecko we własnym pokoju spędza bardzo dużo czasu. To tam oddaje się zabawie i śpi, w związku z tym dobrze jest poświęcić trochę czasu i zaaranżować je tak, żeby odzwierciedlało jego osobowość i zainteresowania. Dzieci już od najwcześniejszych lat artykułują wyraźnie co jest w ich guście, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Z tego powodu warto ich zainteresowania przełożyć na aranżację ich pokoju, żeby czuły się w nim jak najlepiej.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy tak jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w określonym stylu. Wybór mebli dla dziecka poparty jest głównie wygodą i funkcjonalnością, jednak warto aby były one także pasujące do planowanej aranżacji. Najbezpieczniej jest zdecydować się na meble drewniane, które dobrze dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju starszego dziecka, szczególnie jeżeli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju maluchów, gdyż w sytuacji ich wykorzystania musiałyby być bez przerwy myte z odbitych palców. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są także bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc używa się kombinacji płyty mdf i płyty meblowej, które jest lekkie. Do urządzenia pokoju w określonym stylu dla mniejszych dzieci, można kupić również łóżka w różnych kształtach, np. takie przypominające pojazd wyścigowy bądź łódź albo dla dziewczynek przypominające karetę. Do małego pokoju rodzeństwa dobrze wybrać łóżko piętrowe. O takim łóżku marzy niejedno dziecko. Bogaty wybór kolorów i odmian surowców da szansę dopasować je do każdej aranżacji. Szafa przesuwna będzie odpowiednia zarówno w pokoju małego dziecka, jak i starszego. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być wykonana także z wybraną grafiką albo klasyczną drewnianą.

Wystrój pokoju dziecięcego w stylu pirackim
Dla miłośników eskapad, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego elementem może być ster przytwierdzony do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której mali podróżnicy zakreślać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Oczywiście nie można zapomnieć o podłodze, która przypominać będzie morskie fale. Mogą się na nim znajdować wodne zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można przykleić postaci piratów z filmów animowanych. Elementem pirackiego pokoju stanowczo musi być kufer na pirackie kosztowności, czyli wszystkie cenne zabawki malucha.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki niezwykle lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, w związku z tym można zaaranżować pokój małej wielbicielki mody. Jeśli dziewczynka lubi stroić się przed zwierciadłem można zamocować takie na całą ścianę, w którym będzie mogła przyglądać się sobie, zakładając na siebie kolejne kreacje. Mała toaletka, przypominająca tą, którą ma mama, jednak wyposażona w zabawkowe kosmetyki i bezpieczne dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki temu dodatki można dobrać w dowolnych kolorach, nie tylko w różu. Dobrze pasować będą poduszki, zasłony czy dywany w kolorze lawendowym.