Organizacja Imprezy urodzinowej dla dziecka wymaga sporej kreatywności ze strony rodziców. Kilkulatki mają zazwyczaj ukochanych bohaterów, dzięki czemu wizerunek bajkowych postaci można wykorzystać jako temat przewodni na przyjęciu urodzinowym. Warto zadbać również o odpowiedni wystrój pomieszczenia poprzez zawieszenie kolorowych balonów i ozdób. Hitem w ostatnim czasie są piniaty, z których po rozbiciu wysypuje się masa różnorodnych słodkości, między innymi cukierki, lizaki, batoniki lub czekoladki. Gotową piniatę można zamówić w wielu sklepach internetowych bądź stworzyć samodzielnie. Stworzenie piniaty wymaga jednak sporo pracy, cierpliwości i kreatywności. Filmy instruktażowe dostępne są na wielu portalach i stronach internetowych, w których krok po kroku objaśniony jest cały proces wykonywania wybranego modelu piniaty.

Oczywiście samodzielne wykonanie piniaty jest dużo tańszą alternatywą od zakupu gotowego modelu w sklepie. Do wykonania jej potrzebne są jedynie różne kolory krepy, domowy klej z mąki i wody oraz balon nadmuchany do odpowiednich rozmiarów. W zależności od pożądanego kształtu potrzebne mogą być także plastikowe bądź papierowe kubeczki, guziki, tasiemki, brystol, rolka po ręczniku papierowym i wytrzymały sznurek do zawieszenia piniaty. Renomowane cukiernie i piekarnie tworzą torty i inne słodkości ze wzorem najpopularniejszych postaci. Do wyboru jest wiele różnych wzorów zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. W ofercie znaleźć można między innymi różnorodne torty, babeczki, ciasteczka, lody, desery czy rolady. Czas realizacji zamówienia wynosi zwykle kilka dni.

Doskonałą alternatywą dla kinderbalu w domu jest wynajęcie sali zabaw, gdzie animatorzy zaopiekują się dziećmi i każdego malucha zachęcą do wspólnej aktywności. W podstawowej ofercie zwykle znajduje się malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, zabawa z animatorem oraz różnorodne doświadczenia z wykorzystaniem podstawowych składników.Za pomocą wyszukiwarki internetowej można bardzo szybko znaleźć firmę, która zajmuje się organizacją dziecięcych imprez. W okno wyszukiwarki wystarczy wpisać krótkie i sprecyzowane hasło, na przykład imprezy dla dzieci Gdańsk lub sala zabaw Gdynia. Należy jednak pamiętać, aby termin zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż tego typu miejsca cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały rok. Na stronie internetowej znaleźć można szczegółowy opis oferty, podstawowy cennik a także zdjęcia z ostatnich realizacji.

Ceny mieszczą się w przedziale od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Całkowity koszt uzależniony jest od wielu czynników, miedzy innymi czasu trwania imprezy, ilości dzieci i dodatkowych atrakcji. Większość firm prosi klientów o wpłacenie zaliczki, gdyż jest to gwarancja przybycia w zarezerwowanym dniu. Urodziny to dla każdego dziecka bardzo ważny dzień. Warto zadbać o to aby był on wyjątkowy i niepowtarzalny.Planując dziecięce urodziny w przydomowym ogrodzie doskonałym pomysłem jest wynajęcie dmuchanego zamku lub basenu z kulkami.