Dla świeżo upieczonych rodziców zaaranżowanie pokoju dziecka jest ważnym zadaniem. Wybierając łóżeczko z wygodnym materacem, muszą zatroszczyć się o ochronę delikatnej skóry maluszka. Wybór właściwej pościeli powinien być ukierunkowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce grafiki animowane, ale w głównej mierze wygodę i bezpieczeństwo. Najbardziej odpowiednia jest rzecz jasna pościel z bawełny. Powinna być jednak wysokogatunkowa i charakteryzować się antyseptycznością, ponieważ skóra dzieci jest podatna na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najlepszy dla skóry maluszka
Dobra jakościowo tkanina z bawełny pozwala skórze oddychać dzięki temu nie pojawiają się odparzenia. Poprawia to również zdecydowanie jakość snu, który jest znaczący dla rozwoju w przypadku najmłodszych dzieci. Kołdra i poduszka dobrze by posiadały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Nadaje się zarówno na lato jak i na zimę. Nie deformuje się i nie podrażnia skóry.

Dopasowanie pościeli ułatwiającej zasypianie
Pościel dopasowana do zamiłowań dzieci, np. z ukochanymi bohaterami bajek, powoduje, że moment zasypiania jest dla nich bardziej przyjemny i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza młodsze często mają problemy z zapadnięciem w sen, powinno się więc ten moment im jak najbardziej ułatwić, zapewniając zasypianie z ulubionymi postaciami z bajek widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, bohaterowie Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta ze znanego filmu animowanego.

Aranżacja pokoju małego miłośnika futbolu
Gdy tworzy się pokój dla starszego dziecka można zainwestować w pościel z logo ulubionego klubu piłkarskiego, która zaakcentuje wystrój pokoju małego kibica. Świetnie będzie pasował także dywan imitujący trawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju uzupełni Koszulka piłkarska uwielbianego zawodnika zawieszona w antyramie, czy nalepki naścienne z piłkarzami. Z pokoju można zrobić również stadion piłkarski umieszczając na wszystkich ścianach naklejki imitujące trybuny, co w połączeniu z dywanem może tworzyć naprawdę ciekawy efekt. Niezbędnym gadżetem w takim pokoju będzie również zestaw piłek.

Aranżacja pokoju wielbiciela magii
Odpowiedni wystrój pokoju musi korespondować z zainteresowaniami malucha. Które tworzą się już we wczesnym dzieciństwie. Jeżeli zainteresowane jest magią, dobrze urządzić mu magiczny pokój. Nie potrzeba do tego horrendalnych kosztów. Świetnie sprawdzą się nalepki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą dawały dodatkowe światło i przynosiły poza tym zaczarowaną atmosferę. Można zrobić coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przywieszając ich naprawdę dużo. Do tego lampa z błyszczącymi chromowanymi elementami. Pościel może być z ulubionym bohaterem kreskówki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również właściwych akcesoriów, takich jak różdżki, czy nalepki na ścianach, a także czarodziejska tablica, na której można pisać i zmazać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez magiczne okulary. Elementem zaczarowanego pokoju może być także namiot, w którym dziecko będzie mogło się schować i poczuć niewidoczne.